5 prostych sposobów na meble do wąskiej kuchni

Wąskie kuchnie to bardzo popularne rozwiązanie na rynku mieszkaniowym, a nie tylko w starym budownictwie. Tego rodzaju przestrzeń stwarza duże wyzwania aranżacyjne nawet dla wykwalifikowanych projektantów wnętrz. Jakie meble wybrać do wąskiej kuchni i na co zwrócić uwagę podczas wyboru szafek kuchennych? Nie czekaj i sprawdź pięć prostych sposobów na aranżację wąskiej kuchni.

  • Odpowiedni rozmiar mebli do kuchni

Wąskie kuchnie to przede wszystkim niewielka powierzchnia, która wymaga przemyślanego zagospodarowania. Decydując się na zakup konkretnego zestawu mebli kuchennych, zwróć uwagę na rozmiary (w tym głębokość) zamawianych szafek do kuchni i dopasuj je do kształtu pomieszczenia. Jeśli chcesz zwiększyć możliwości przechowywania produktów, akcesoriów i innych przedmiotów w swojej kuchni, wybierz wysokie i płytkie szafki kuchenne do sufitu. Zbyt głębokie warianty szafek kuchennych mogą obciążyć wizualnie przestrzeń i ograniczyć ergonomię.

  • Jasna kolorystyka mebli kuchennych

Jak najłatwiej powiększyć optycznie małe pomieszczenie kuchenne? Projektując je w jasnych i świetlistych kolorach! W wąskiej kuchni świetnie sprawdzą się białe szafki kuchenne lub w kolorze beżowym albo kremowym. Jeśli chcesz wybrać klasyczne białe meble kuchenne, zdecyduj się na drewniane elementy aranżacji, takie jak blat w kuchni, niektóre fronty meblowe, czy stolik do kuchni. Zależy Ci na ciemnej kolorystyce? Szafki do kuchni w ciemnych kolorach doskonale sprawdzają się jako akcent czy też dodatek, na przykład na jednej ze ścian.

  • Szuflady zamiast szafek w kuchni

W wąskich kuchniach, z zasady mamy niewiele przestrzeni pomiędzy segmentem kuchni a przeciwległą ścianą. Dlatego też, zamiast szafek kuchennych z drzwiczkami wybieraj te, które posiadają szuflady. Tego rodzaju meble kuchenne są wygodne, ergonomiczne i dużo lepiej sprawdzają się w kuchniach o niewielkim metrażu. Jeśli chcesz ułatwić sobie przechowywanie wyposażenia, umieść w kuchennych szufladach praktyczne maty antypoślizgowe i organizery.

  • Lekkie i proste fronty mebli do kuchni

Małe kuchnie nie powinny być zagracone, ponieważ każdy dodatkowy element (również dekoracyjny) obciąża i zmniejsza optycznie przestrzeń. Jeśli chcesz, żeby Twoja kuchnia wydawała się większa, i wciąż wyróżniała się elegancją, wybierz nowoczesne meble kuchenne o prostym wykończeniu. W takiej aranżacji świetnie sprawdzą się fronty kuchenne z minimalistycznymi uchwytami lub bez uchwytów, pozbawione żłobień, frezowań i innych ozdób. 

  • Systemy przechowywania cargo w kuchni

Czy to możliwe, żeby maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń? Zdecydowanie tak! Wyposaż swoje meble do kuchni w praktyczne systemy cargo, takie jak wysuwane półki, karuzele i systemy do kuchennych szafek narożnych. Dzięki temu zaoszczędzisz miejsce na blatach i ewentualnych półkach, a także schowasz znacznie więcej przedmiotów na stosunkowo niewielkiej powierzchni.

Odpowiednie planowanie nowej aranżacji kuchni pozwoli Ci z łatwością zaprojektować nawet najbardziej wymagające pomieszczenie. Szukasz praktycznych systemów mebli kuchennych, które dobrze sprawdzą się w wąskiej kuchni? Zobacz ofertę polskiego producenta mebli kuchennych Stolkar. Sprawdzone rozwiązania to gwarancja wieloletniej satysfakcji!

źródło: stolkar.pl – producent mebli

You May Also Like