Ręczna wytłaczarka blaszek do profesjonalnego zastosowania

Ręczna wytłaczarka STM to niezawodne rozwiązanie, które sprawdzi się w branży przemysłowej. Proste w użytkowaniu urządzenie pozwala nanosić indywidualne oznaczenia zachowując przy tym najwyższą precyzję i jakość. Solidna konstrukcja oraz wysoka odporność na uszkodzenia mechaniczne sprawia, że wytłaczarka STM sprawdzi się zarówno w warunkach warsztatowych podczas prac rzemieślniczych, jak również przy produkcji na szerszą skalę.

Ręczna wytłaczarka STM – najwyższa jakość obróbki w zasięgu ręki

Wytłaczarka STM, dzięki stosunkowo niewielkim rozmiarom, znajduje swoje zastosowanie między innymi w stoczniach, hurtowniach stali, fabrykach wojskowych, przy produkcji pojazdów ciężarowych, przyczep, silników, urządzeń elektrycznych, maszyn oraz rowerów. Uniwersalne zastosowanie oraz łatwość obsługi pozwala zaadaptować urządzenie do każdego otoczenia. Niewielkie rozmiary oraz precyzja sprawia, że wytłaczarka blaszek STM spotyka się z uznaniem tysięcy użytkowników.

Kolejną zaletą ręcznej wytłaczarki jest oszczędność czasu oraz kosztów. Ze względu na swoją budowę narzędzie gwarantuje nieprzerwaną pracę bez zasilania. Wytłaczarka blaszek STM pełni także główną rolę przy produkcji nieśmiertelników. Dzięki stosowaniu różnorodnych czcionek narzędzie wybija symbole bezpośrednio na powierzchni nieśmiertelnika czyniąc go gotowym do dalszego użytku. Naniesione symbole są w pełni czytelne zapewniając łatwą identyfikację na blaszkach wykonanych z metalu, aluminium i stali.

Wytłaczarka STM zapewnia prostą i precyzyjną obsługę. Mała masa oraz estetyczny design urządzenia pozwala na jego swobodne przenoszenie. Ręczne znakowanie, jakie umożliwia wytłaczarka STM, pozwala tłoczyć tabliczki znamionowe oraz indywidualne oznaczenia przeznaczone do specjalistycznych wymogów produkcyjnych.

Wytłaczarka STM – bezpieczeństwo i niezawodność

Konstrukcja urządzenia posiada wbudowaną podporę, które pozwala na równomierne rozłożenie siły nacisku. To sprawia, że wytłoczona blaszka jest dobrze czytelna, umożliwiając późniejszą identyfikację po procesach malowania, śrutowania, piaskowania lub cynkowania. Urządzenie skutecznie obrabia blaszki o rozmiarach nieprzekraczających 85 x 55mm (inne wymiary na zamówienie), natomiast w przypadku normatywnych nieśmiertelników średni rozmiar nie powinien przekraczać 28,6 x 50,8mm. Ręczny mechanizm sterujący zapewnia skuteczną regulację pozwalającą dostosować urządzenie do pożądanych rezultatów.

Przemyślana konstrukcja oraz użycie najlepszej jakości materiałów do produkcji wytłaczarki STM pozwala użytkować urządzenie w najbardziej wymagających warunkach. Niski koszt użytkowania sprawia, że wytłaczarka zagwarantuje doskonałą jakość tłoczenia. Wychodząc naprzeciw użytkownikom wytłaczarki producent opracował szereg dodatkowych zestawów akcesoryjnych w postaci czcionek, które pozwolą nanosić wymagane oznaczenia. Prosta oraz intuicyjna obsługa wytłaczarki przekłada się na komfort pracy operatora.

Proces wytłaczania krok po kroku

Przemyślana konstrukcja sprawia, że wytłaczarka zapewnia swobodne korzystanie z urządzenia. W celu wytłoczenia danego oznaczenia należy umieścić kartę w specjalnie stworzonym do tego miejscu. Platforma maszyny wraz z wbudowanym mechanizmem pozwala dostosować optymalną pozycję blaszki. Następnie za pomocą umiejscowionego w górnej części maszyny wskaźnika należy wybrać wybraną kombinację oznaczeń, która wytłoczy pożądane oznaczenia.

Wytłaczarka jest gotowa do naniesienia oznaczeń po wybraniu żądanej cechy wskaźnikiem. W tym celu należy przesunąć dźwignię, by móc wykonać tłoczenie znaku. W przypadku konieczności wykonania bardziej złożonych tłoczeń obracamy bębnem z czcionkami , który pozwala na szybki wybór znaków i w miarę szybkie tłoczenie. 1 znak tłoczy się ok 2-6 sekund w zależności od wprawy operatora. Przy tym nie traci się czasu na wynajdywanie czcionek jak przy tłoczeniu ręcznym pojedynczymi numeratorami. 

źródło: stmech.eu – Narzędzia i urządzenia dla przemysłu

You May Also Like