Szkło z dowolnym motywem do kuchni – spersonalizuj swoje wnętrze

Szkło z nadrukiem z powodzeniem może być wykorzystane do aranżacji kuchni domu czy mieszkania. Jest to rozwiązanie nowoczesne, a jednocześnie sprawdzone. Szkło z nadrukiem zastosowane w kuchni dobrze komponuje się z pozostałymi elementami wyposażenia, jakie znajdują się w tym pomieszczeniu. Materiał ten podkreśla także walory zastosowanego stylu aranżacyjnego. Dobrze komponuje się w kuchniach wykończonych w stylistyce Glamour, nowoczesnej, skandynawskiej, loftowej, ale i klasycznej.

Dlaczego warto montować panele szklane w kuchni?

Szkło z grafiką ma zastosowanie w kuchni jako szklane panele. Mogą one być umiejscowione nad blatem kuchennym, ponieważ doskonale zastępują tradycyjną ceramikę ścienną, w postaci gresu szkliwionego, matowego, a także kafelek. Panele szklane do kuchni mogą mieć naniesiony nadruk. Może to być autorska grafika, wybrana przez właściciela pomieszczenia, jak i gotowy projekt w postaci zdjęcia stockowego.

Szkło z nadrukiem do kuchni w formie solidnych, łatwych do utrzymania w czystości i odpornych na uszkodzenia mechaniczne szklanych paneli, stosowane jest już od wielu lat. To element dekoracyjny, ale i bardzo praktyczne rozwiązanie. Odpowiednio dobrane szkło z nadrukiem nie traci swoich pierwotnych właściwości, nawet po wielu sezonach użytkowania. To także materiał odporny na działanie pary wodnej, wilgoci, środków chemicznych, jak również dymu papierosowego.

Panele szklane z nadrukiem mogą być montowane nie tylko nad blatami roboczymi, ale również zdobić całą powierzchnię ściany. Dzięki temu można stworzyć efektowną dekorację pomieszczenia, wyeksponować znajdującą się tam roślinność, meble, ozdoby i dodatki.

Panele szklane do kuchni z nadrukiem dowolnie wybranego zdjęcia

Nieograniczona liczba grafik do wyboru sprawia, że szklane panele w kuchni mogą być jedyną w swoim rodzaju dekoracją, dzięki czemu pomieszczenie to nabierze indywidualnego charakteru i stanie się ozdobą mieszkania lub domu.

Inspiracją do stworzenia paneli szklanych do kuchni mogą być zdjęcia pobrane z obszernych galerii znajdujących się w ogólnodostępnych bazach fotograficznych w internecie. Zawierają one miliony zdjęć grafik wektorowych, jak również wszelkiego typu przedruki, również znanych na całym świecie dzieł malarskich, obiektów architektury, krajobrazów czy panoramy największych metropolii świata. Dzięki temu panele szklane do kuchni z nadrukiem mogą przedstawiać wzory abstrakcyjne, futurystyczne, jak również faunę i florę. Oprócz tego grafika może podkreślać klasyczny design kuchni, przedstawiając tradycyjne motywy związane z przygotowywaniem posiłków, czy w postaci zdjęć owoców, warzyw, pieczywa lub przyborów kuchennych.

Godnym podkreślenia faktem jest to, że panele szklane z grafiką mogą posiadać różne ułożenie nadruku. Istnieje możliwość umieszczenia jej w pionie lub w poziomie, a także odpowiedniego wykadrowania czy wyostrzenia niektórych kolorów. Po dokonanym pomiarze, kiedy określona jest wielkość szkła, właściciel kuchni otrzymuje także parametry grafiki, wymagane do wyboru zdjęcia o odpowiedniej jakości. Warto podkreślić, że to z wybranymi grafikami dokonuje się kadrowania i wizualizacji pomieszczenia ozdobionego panelami szklanymi z nadrukiem.

Sposób na podkreślenie uroku wnętrza – panele szklane z indywidualną grafiką do kuchni

Szkło z nadrukiem wyróżnia się doskonałymi właściwościami. Szklane panele z grafiką do kuchni są wykonywane na szkle odbarwionym o grubości od 5 do 6 mm. Co ważne, grubość paneli szklanych dobiera się indywidualnie, w czasie dokonywania pomiarów, zależnie od wielkości szkła czy też w ilości potrzebnych wycięć. Pozwala to na wkomponowanie paneli szklanych z grafiką w kuchnię w taki sposób, aby były one funkcjonalne i praktyczne w użytkowaniu.

Panele szklane z indywidualną grafiką do kuchni mogą być nietuzinkową ozdobą tego pomieszczenia. Zastosowanie hartowanego szkła Ultra, które jest odbarwione gwarantuje, że kolor grafiki nie ulegnie zszarzeniu, zmatowieniu i nie zostanie zmieniony. Szkło hartowane Ultra, wykorzystywane do produkcji paneli szklanych z grafiką do kuchni, nie posiada zielonkawego zabarwienia, które mogłoby negatywnie wpłynąć na wygląd naniesionego nadruku.

Panele szklane z nadrukiem do kuchni są rozwiązaniem polecanym przez wielu architektów wnętrz zajmujących się zawodowo aranżacją tego typu pomieszczeń. To sposób na podkreślenie designu w kuchni, jak również zaakcentowanie jej wnętrza poprzez wybór indywidualnych elementów wykończeniowych. 

źródło: szklarzokuniew.pl – zakład szklarski

You May Also Like