Barierki z nierdzewki – dobre na balkon i taras

Balustrady montowane na balkonach i tarasach powinny być nie tylko bezpieczne, ale i wytrzymałe. Balustrady zewnętrzne, w przeciwieństwie do tych montowanych wewnątrz budynków, są dodatkowo narażone na działanie opadów atmosferycznych, które mogłyby wpłynąć na ich stan i wygląd. Balustrady ze stali nierdzewnej świetnie spisują się w tej roli – są nie tylko wytrzymałe, ale i antykorozyjne, co znaczącą podnosi ich atrakcyjność inwestycyjną.  

Balustrada ze stali nierdzewnej na balkon i taras

Zaletą balustrady ze stali nierdzewnej jest jej uniwersalność i ponadczasowość. Barierki tego typu mogą być montowane wszędzie tam, gdzie potrzebne jest zabezpieczenie schodów i balkonów, i w każdym z tych przypadków będą wyglądały dobrze i stylowo. Balustrady stalowe montowane na zewnątrz charakteryzują się wysoką jakością wykonania i precyzyjną stalową linią, i są przy tym bardzo wytrzymałe zarówno na zabrudzenia, jak i uszkodzenia mechaniczne. Ze względu na antykorozyjność stali balustrady z nierdzewki są tym bardziej pożądane, ponieważ zapewniają nam spokój na długie lata jeśli chodzi o dobry wygląd barierki. Dzięki temu balustrady balkonowe ze stali są też najbardziej opłacalnymi z dostępnych na rynku modeli barierek zewnętrznych

Jaki rodzaj balustrady balkonowej wybrać? Obecnie bardzo popularnymi modelami są te, które łączą stal nierdzewną ze szkłem. Mariaż tych dwóch materiałów daje zresztą zaskakujące efekty i jest niezwykle elegancki i ponadczasowy, co poświadczają wybory inwestorów. Balustrady ze stali nierdzewnej ze szklanym wypełnieniem mogą przybierać kształty stalowych barierek wyposażonych w pojedyncze tafle szkła lub balustrad całoszklanych. Te ostatnie są zresztą bardzo popularne, ponieważ nie tylko wyglądają stylowo, ale i optycznie powiększają mały balkon. Balustrady tego typu są zamontowane na stalowej szynie, która zazwyczaj wpuszczona jest w podłoże balkonu lub tarasu. Od góry tafla bezpiecznego szkła hartowanego podtrzymywana jest przez stalową barierkę. Stalowe balustrady ze szklanym wypełnieniem różnią się od nich sposobem zamontowania tafli szkła. Ta przytwierdzona jest do stalowych słupków nośnych

Stalowa balustrada balkonowa – jakość na lata

Zaletą barierek ze stali nierdzewnej jest ich wytrzymałość. Wszystko dzięki właściwościom fizykochemicznym stali i wysokiej zawartości chromu, który sprawia, że balustrady wykonane z nierdzewki są w pełni odporne na korozję i uszkodzenia mechaniczne, a także wszelkiego rodzaju zarysowania. To dlatego tak dobrze sprawdzają się jako zabezpieczenie balkonu i tarasu. Co istotne, balustrady ze stali, która nie rdzewieje, są bardzo opłacalne, ponieważ nawet pomimo dużej intensywności opadów atmosferycznych nie wykazują mniejszej odporności na korozję, nadal pozostają też w dobrym stanie. Nie musimy zatem martwić się ani o ich pielęgnację, ani o dodatkowe zabezpieczenia.

Stal nierdzewna – z połyskiem czy bez?

Balustrady ze stali nierdzewnej niewątpliwie posiadają wiele zalet, które plasują je w czołówce najchętniej wybieranych produktów na balkon i taras. Jedną z nich jest możliwość dopasowania ich wyglądu do charakteru budynku. Stalowe barierki zewnętrzne mogą występować w kilku rodzajach, ale dwoma najpopularniejszymi sposobami wykończenia stali jest metoda jej satynowani lub polerowania. Balustrady ze stali nierdzewnej polerowanej poddawane są obróbce mechanicznej, która zapewnia im nieskazitelną gładkość i charakterystyczny połysk. To on sprawia, że barierki z nierdzewki są tak popularne. Dodatkową zaletą tego wykończenia stali jest podnoszenie jej właściwości wytrzymałościowych – balustrady ze stali nierdzewnej polerowanej są odporniejsze na przyleganie do nich drobnoustrojów i zanieczyszczeń. Niestety stal polerowana szybciej zarysowuje się niże stal satynowana. Balustrady ze stali nierdzewnej satynowanej charakteryzują się z kolei matową powierzchnią oraz drobnymi ryskami, które powstają podczas szczotkowania stali. Charakterystyczne zarysowania, które zdobią balustradę ze stali nierdzewnej, sprawiają, że trudniej na niej dostrzec ewentualne mikrouszkodzenia.  Szczotkowanie stali nierdzewnej jest też dużo tańsze od jej satynowania. Tym, co może przeszkadzać, jest podatność na zabrudzenia – balustrady ze stali satynowanej szybciej się brudzą, a w typowych dla nich fabrycznych rysach mogą gromadzić się drobne zanieczyszczenia. 

źródło: Kobamet.pl – Balustrady wykonane ze szkła

You May Also Like