Najważniejsze elementy i akcesoria pogrzebowe

Organizacja ceremonii pogrzebowej w większości przypadków wiąże się z koniecznością załatwienia wielu formalności, spraw organizacyjnych, a także tych związanych z wyborem i zakupem elementów, bez których pochówek nie może się odbyć. I właśnie dlatego tak ważna okazuje się współpraca z profesjonalnym, cenionym zakładem pogrzebowym.

Dzięki temu nie musisz martwić się ewentualnymi niedociągnięciami lub wręcz niedopełnieniem istotnych obowiązków. W takich firmach pracują doświadczeni specjaliści, którzy mają za sobą mnóstwo przeprowadzonych pochówków. Dzięki temu doskonale wiedzą, co trzeba zrobić i kupić. Mowa tutaj zarówno o rzeczach niezbędnych, jak i dodatkowych. Poniżej opisujemy je wszystkie.

Trumny i urny na pogrzeb – jak wybrać?

 Do tej pierwszej grupy bez wątpienia należą trumny oraz urny. Jak to zwykle w takich przypadkach bywa, najważniejsza wydaje się sama oferta zakładu, który powinna być możliwie jak najszersza. Musi ona uwzględniać konstrukcje przygotowywane do pogrzebu świeckiego i wyznaniowego.

  • Zakład oferuje przeważnie trumny dorosłe, dziecięce oraz kremacyjne, a więc przeznaczone do spopielenia. W ich przypadku ogromne znaczenie ma dobór materiałów, które muszą ulec całkowitemu spaleniu w trakcie kremacji. Z tego powodu nie zawierają one żadnych dodatkowych ozdób oraz innych elementów wykonanych z materiałów niepalnych.

Niezwykle ważna jest, rzecz jasna, profesjonalna pomoc specjalisty, który nie tylko przedstawi aktualną ofertę, ale też zagwarantuje pełne wsparcie w trakcie wyboru materiału, wielkości oraz sposobu wykonania trumny.

  • To samo tyczy się urn, które również występują w wielu wersjach – między innymi klasycznych, eleganckich i nowoczesnych. Nic nie stoi na przeszkodzie ponadto  ku temu, aby urna powstała zgodnie z indywidualnym projektem, uwzględniającym wskazany kształt i elementy dodatkowe. Zakład pogrzebowy zazwyczaj dostarcza urny drewniane, kamienne, metalowe, mosiężne bądź kompozytowe – w różnych formach oraz kształtach.

Przydatne akcesoria pogrzebowe – na co się zdecydować?

 Choć trumny i urny wydają się kluczowe w trakcie organizacji ceremonii pogrzebowej, wspomnieć należy także o wielu innych przedmiotach i elementach dodatkowych, o jakich warto pomyśleć na etapie współpracy z zakładem pogrzebowym. Dobra, ceniona firma zapewnia oczywiście pełne wsparcie na tym etapie.

  • Dotyczyć może ono między innymi wyboru kwiatów i wieńców pogrzebowych. Usługi florystyczne mogą mieć charakter kompleksowy. Oznacza to, że zakład gwarantuje wsparcie na etapie wyboru kwiatów, kształtu całych konstrukcji, ich wielkości, a także wykonanie wszystkich wiązanek i bukietów okolicznościowych. Do tego przeważnie dochodzi transport zamówionych produktów.
  •  Spore znaczenie mają ponadto rozmaite akcesoria pogrzebowe. Ich charakter w dużej mierze jest zależny do potrzeb klientów, jak również specyfiki pochówki. Z długiej listy proponowanych elementów należy wymienić między innymi krzyże drewniane lub wykonane z innych materiałów, cyfry oraz litery samoprzylepne do tabliczek, lichtarze, wazony na kwiaty, różańce dla zmarłego, książeczki, śpiewniki, czy też wstążki żałobne. Dostarczeniem tych akcesoriów zająć może się zakład pogrzebowy.
  •  Niektóre firmy oferują również zakup ubrań – zarówno dla zmarłego, jak i osób biorących udział w ceremonii pogrzebowej. Dzięki temu większość czynności może zostać zrealizowane przez jedną firmę, co oczywiście znacznie ułatwia przebrnięcie przez te trudne chwile, a także zapewnia sporą oszczędność czas oraz pieniędzy.

 Współpraca z odpowiednim zakładem pogrzebowym gwarantuje przeprowadzenie pełnej procedury w sposób profesjonalny, bez dodatkowego stresu bądź komplikacji, które mogłyby sprawić, że czas ten stanie się jeszcze trudniejszy. Dotyczy to również wyboru i zakupu opisanych wyżej konstrukcji, dodatków oraz akcesoriów. Warto o tym pamiętać.

You May Also Like