Szukasz mieszkania w Warszawie? Sprawdź okoliczne miejscowości

Rosnące znaczenie pracy zdalnej, wysokie ceny nieruchomości w centrach dużych miast, a także sytuacja demograficzna to tylko niektóre powody, dla których Polacy coraz częściej decydują się na wyprowadzkę do mniejszych miejscowości. Doskonałym na to przykładem są Łomianki, które od kilku lat przeżywają znaczny wzrost popularności.

Mieszkania w Łomiankach – dlaczego są tak atrakcyjne?

 Trudno wskazać najważniejszą zaletę tej lokalizacji, która powodowałaby, że Warszawiacy tak chętnie opuszczają centrum na rzecz miasta oddalonego o około 20 km od stolicy. Jest ich bowiem całkiem sporo. Zanim jednak przejdziemy do przedstawiania tych najważniejszych, warto najpierw rzucić okiem na obecną ofertę nieruchomości w Łomiankach. Ta bowiem jest niezwykle szeroka i zróżnicowana. Na co mogą zdecydować się wszyscy zainteresowani zakupem?

  • Mieszkania małe i duże. Rozpiętość metrażowa jest w tym przypadku dość spora. Oferowane są bowiem standardowe kawalerki, jak również lokale, których powierzchnia oscyluje wokół granicy 100 metrów kwadratowych. Ciekawie prezentują się też mieszkania dwupoziomowe, zapewniające mnóstwo możliwości aranżacyjnych.
  • Segmenty w Łomiankach. Osoby zainteresowane mogą liczyć nie tylko na spory metraż (bez problemu znaleźć można ponad 100-metrową nieruchomość), ale także na własny ogródek, miejsce parkingowe, a czasem nawet na ogrodzenie. Idealny wybór dla rodzin.
  • Domy. Marzenie wielu osób, zwłaszcza tych, które mają już dość życia w niewielkich „klitkach” w środku miasta. Domy w okolicach Warszawy to doskonała okazja do tego, aby za nieco mniejsze pieniądze zyskać dużą przestrzeń do życia, z wieloma pokojami i ogrodem.

Jak widać, Łomianki mają naprawdę sporo do zaoferowania. Deweloperzy są w stanie znaleźć wiele ciekawych nieruchomości, wykonanych z użyciem nowoczesnych materiałów budowlanych. Sprawia to, że przeprowadzkę do tego miejsca mogą rozważyć niemal wszyscy. Single, rodziny, jak również osoby, które chcą żyć w Łomiankach, a pracować w stolicy.

Mieszkanie pod Warszawą – czy to się opłaca?

 Skoro mamy już za sobą prezentację oferty rynkowej, możemy przejść do przedstawienia największych zalet Łomianek, które powinny przemówić do osób poszukujących nowego lokum. Bez wątpienia najważniejszym kryterium wyboru dla większości klientów biur deweloperskich jest oczywiście cena. Koszt mieszkania lub segmentu w Warszawie skutecznie odstrasza mnóstwo osób. O domach nawet nie wspominając. Z tego powodu Łomianki to dla nich szansa na zakup nieruchomości, która będzie w zasięgu ich budżetu bądź zdolności kredytowej.

Średnie ceny nieruchomości w tym niewielkim mieście wynoszą około 5-6 tysięcy złotych za metr kwadratowy, podczas gdy ceny w Warszawie niekiedy są nawet dwa razy wyższe. Różnica jest więc ogromna. Dodając do tego wspomnianą już szeroką ofertę rynkową, mamy do czynienia z miejscem, obok którego trudno przejść obojętnie.

Spokojne życie w Łomiankach – dla rodzin, singli i przedsiębiorców

 Lokalizacja i atmosfera panująca w tym mieście to kolejne atuty Łomianek. Za sprawą doskonałego połączenia komunikacyjnego podróż do stolicy nie zajmuje dużo czasu. Na tych, którzy nie chcą się nigdzie ruszać, czeka natomiast wiele atrakcji. Wspomnieć należy między innymi do sporej ilości terenów zielonych (bliskość Kampinoskiego Parku Narodowego to kolejna zaleta), ścieżek rowerowych i turystycznych, a także parków oraz skwerów.

Rodziny mogą z kolei liczyć na zróżnicowaną ofertę edukacyjną i sportową. Pod względem tego typu aktywności, Łomianki to dobre miejsce do życia dla miłośników tenisa, przejażdżek rowerowych i długich spacerów. W porównaniu z Warszawą, brak tu ciągłego gwaru, tłoku oraz niekończących się korków, które mogą wyprowadzić z równowagi nawet najspokojniejszego kierowcę.

Podsumowując – czy warto mieszkać w Łomiankach? Jeśli komuś zależy na bogatej ofercie rynkowej, niższej cenie, spokojniejszej, zielonej okolicy, to tak, jak najbardziej. Pozostaje tylko wybrać najlepszą dla siebie nieruchomość.

inspirowane: slawbud.pl – domy i mieszkania na sprzedaż w Łomiankach

You May Also Like