Wynajem maszyn budowalnych — sposób na przyspieszenie prac na budowie

Planujesz realizację prac budowalnych i nie masz dostępu do maszyn, które będą Ci potrzebne? Szukasz sposobu na przyśpieszenie prowadzonych robót? Prowadzisz firmę budowalną i dostałeś nowe zlecenie, do którego nie masz jeszcze odpowiedniego zaplecza narzędziowego lub maszynowego? A może okazało się, że posiadane zaplecze jest niewystarczające? Bez względu na to czy jesteś małym lub dużym przedsiębiorcą, czy osobą prywatną możesz skorzystać wynajmu maszyn budowlanych. 

Jakie maszyny budowlane można wynająć?

Każda budowa, niezależnie czy duża, czy mała wymaga zastosowania odpowiednich maszyn budowlanych. Na placu budowy mogą się przydać zarówno duże maszyny budowlane takie jak koparki, ładowarki, czy koparko-ładowarki, jak i mniejsze urządzenia typu agregaty, minikoparki, wiertnice czy młoty wyburzeniowe. Wykorzystanie takie sprzętu będzie konieczne przy budowie obiektów mieszkaniowych, usługowych czy przemysłowych, przy pracach ziemnych przy budowie basenów, pracach w parkach i dużych ogrodach do przygotowania terenu, a także przy rozbiórce obiektów budowlanych. 

Maszyny budowlane z powodzeniem można wynająć. Przyspieszą one zasadniczo realizację zaplanowanych robót. Co więcej, w dobrej firmie specjalizującej się w wynajmie maszyn budowalnych jest dostęp do szerokiego taboru urządzeń. Znajdziesz w niej maszyny przeznaczone do prac w terenie nieutwardzonym, gdzie konieczne będą maszyny gąsienicowe — na przykład koparki gąsienicowe czy ładowarki na gąsienicach. 

Kto może skorzystać z wynajmu maszyn budowlanych

Z wynajmu sprzętu budowlanego mogą korzystać wszystkie podmioty niezależnie od wielkości i realizowanych zadań. Jest to doskonała alternatywna dla drogich inwestycji w maszyny budowane. Jeśli prowadzisz budowę i zależy Ci na przyspieszeniu prac, możesz zdecydować się na wynajęcie konkretnego sprzętu. W ten sposób znacząco skrócisz termin zakończenia robót i unikniesz kar za dłuższą niż w umowie realizację.  W przypadku mniejszych przedsiębiorców to doskonała forma optymalizacji wydatków. W tym wypadku często nie ma potrzeby kupować drogich maszyn, które wykorzystuje się jedynie na jednym z etapów prac. Tym bardziej że w wypożyczalniach sprzętu budowlanego dostępne są maszyny o zróżnicowanych parametrach technicznych, które można dobrać do zakresu prowadzonych robót.  

Usługi takie są również popularne w wśród osób prywatnych, które we własnym zakresie planują postawienie domu, wykonanie podkopu pod basen czy zniwelowanie terenu pod nowy trawnik. Co więcej, jeśli planujesz rozbiórkę budynku — także altanki działkowej, możesz wynająć młot wyburzeniowy wraz z kontenerem na odpady czy miniładowarkę do błyskawicznego postępu prac. W ten sposób zakończysz rozbiórkę w 1-2 dni i nie poświęcisz na nią cały sezon. 

Czy wynajem maszyn budowlanych jest korzystny?

Korzystając z wynajmu maszyn budowalnych można zminimalizować straty wynikające z przestoju sprzętu, ponieważ wypożycza się maszyny na określony czas i do realizacji konkretnych robót. W efekcie koparka nie stoi bezużyteczna w momencie, kiedy prowadzone są prace wykończeniowe. To określony czas wynajmu wpływa na niższe koszty korzystania ze sprzętu. Co więcej, firmy specjalizujące się w wynajmie maszyn budowlanych udostępniają jej wraz z doświadczonym operatorem, który posiada wszystkie wymagane prawem uprawnienia.  To pozwala zaoszczędzić na kosztach pracowniczych oraz zapewnia gwarancję dobrze wykonanej roboty. 

Wynajęcie maszyn budowalnych zrzuca z klienta również obowiązek utrzymania danego urządzenia, wykonywania systematycznych przeglądów, ubezpieczeń czy ewentualnych napraw. W sytuacji, kiedy w trakcie wynajmu maszyna ulegnie awarii firma wynajmująca podstawi inną maszynę o podobnych parametrach technicznych. 

You May Also Like