Zimowe atrakcje to nie tylko narty – sprawdź, co jeszcze czeka na Ciebie w Zakopanem!

Zakopane to nie tylko miejsce, w którym można aktywnie spędzić czas na stoku. To również miasto pełne atrakcji dla tych, którzy chcą odpocząć od sportów zimowych lub po prostu cieszyć się pięknymi krajobrazami górskimi. Jednym z popularnych sposobów na spędzenie czasu w Zakopanem jest wycieczka kuligiem. Można wybrać się na przejażdżkę po malowniczych terenach Tatr, a także poznać historię i tradycje regionu. To doskonała okazja, aby odpocząć od codziennych spraw i poczuć się jak w innym świecie.

Innym lubianym sposobem na spędzenie czasu w Zakopanem jest wizyta w muzeach i galeriach. W mieście znajduje się wiele interesujących miejsc, w których można zobaczyć dzieła sztuki związane z Tatrami. Atrakcją dla małych i dużych jest odwiedzenie term, które oferują relaksacyjne kąpiele w gorących basenach. To doskonały sposób na rozgrzanie ciała po długim dniu spędzonym na stoku lub na spacerze po górach.

Jedyne w swoim rodzaju tarasy widokowe w Zakopanem

Zakopane to jedno z najpiękniejszych miast w Polsce, położone u podnóża Tatr. To również jedno z miejsc najczęściej odwiedzanych przez turystów, którzy chcą podziwiać piękno gór. Warto wiedzieć, że miasto posiada kilka tarasów widokowych, z których można podziwiać panoramę gór. Czy warto je odwiedzić? Zdecydowanie tak! Tarasy widokowe w Zakopanem są przystosowane dla dzieci, a na wiele z nich można z łatwością dojechać samochodem. Dlatego też są idealnym miejscem na rodzinny wypad.

Ciekawym tarasem widokowym w Zakopanem jest Gubałówka. Roztacza się z niej panorama na Tatry, Giewont, a także na miasto i okoliczne doliny. Aby dostać się na szczyt, można wybrać się kolejką linową PKL Gubałówka. Dla osób podróżujących pieszo lub samochodem doskonałym wyborem będzie trasa przez ul. Nędzy Kubińca i ul. Salamandra. Wschody i zachody słońca obserwowane z Gubałówki to gratka dla fotografów krajobrazów. Pejzaż prezentuje się niesamowicie o każdej porze roku.

Prawdziwie góralskie karczmy w Zakopanem

Można tam spotkać prawdziwych górali, którzy opowiedzą o swoich tradycjach i zwyczajach oraz zaprezentują swój folklor, a także zasmakować tradycyjnej kuchni góralskiej — góralska karczma w Zakopanem to miejsce, które trzeba odwiedzić! Wiele z nich organizuje różnego rodzaju imprezy i wydarzenia, takie jak koncerty, pokazy tańca czy degustacje regionalnych potraw. Po zwiedzaniu można najeść się i odpocząć, a także poznawać i celebrować kulturę Podhala.

Niejedna restauracja w Zakopanem zachwyci Cię klimatem. Wnętrza są zwykle urządzone w tradycyjnym stylu, z drewnianymi meblami i ozdobami. Stoły zdobią haftowane serwety czy ceramika. Często można usłyszeć góralską muzykę, która jest nieodłącznym elementem kultury Podhala. Jednym z najważniejszych elementów góralskich karczm jest ich kuchnia. W menu znajdują się przede wszystkim dania z dziczyzny, takie jak jelenie, dziki czy bażanty. Równie popularne są dania z kapustą i kaszą, kwaśnica i oscypki. Często serwuje się również regionalne przysmaki. Wiele z góralskich karczm w Zakopanem oferuje noclegi z widokiem na Tatry.

You May Also Like